Vlčkovce

Obec Vlčkovce vďaka svojej histórii a nepochybne i k svojej polohe patrí snáď k najstarším obciam v okrese Trnava. S rozlohou 1286 ha sa Vlčkovce rozprestierajú na juhu okresu Trnava. Chotár obce Vlčkovce sa rozprestiera na úrodnej Podunajskej nížine na rozhraní dvoch podoblastí pahorkatiny a Podunajskej roviny. Najstaršou písomnou zmienkou o Vlčkovciach je listina z roku 1231, ale  listina Karola Róberta  z roku 1336 prináša skutočne historicky doloženú prvú písomnú zmienku o   Vlčkovciach. Svojou veľmi výhodnou polohou boli Vlčkovce v minulosti, ale i v súčasnosti križovatkou medzi blízkymi mestami Trnavou a Nitrou. Extravilánom obce prechádza rýchlostná cesta R1 na ktorú je obec Vlčkovce pripojená dvomi križovatkami. Podľa evidencie ku koncu roka 2014 mala obec Vlčkovce 1305 obyvateľov.

Kontakt:

Vybavenosť: ZŠ s MŠ Vlčkovce, zdravotné stredisko, autoservis, pneuservis, predaj a servis záhradnej techniky, detské ihriská , TARZANIA - lanová dráha, kaderníctvo, predajne potravín, pošta  motorest ESO, pohostinstvá .posilňovňa

Spoločenské organizácie: TJ Družstevník Vlčkovce, Slovenský zväz zdravotne postihnutých základná organizácia Vlčkovce, Slovenský zväz záhradkárov Vlčkovce, Klub dôchodcov, Poľovnícke združenie Vlčkovce- Opoj,

Firmy: Farma Majcichov, ZAMA interier, Progast, MOD, Truck servis, Cukop, Semat, R&J, Slezák&Co,

Kultúra: Spevácka skupina Vlčkovanka, Obecná knižnica.

Kultúrne a športové akcie: Vlčkovská klobása,  Deň matiek, Pochovávanie basy, Vlčkovský guláš, Deň detí, stavanie Mája, Vianočné a Velkonočné trhy, Mesiac úcty k starším, Vianočné a mikulášske posedenie, Výstava ovocia a zeleniny, Degustácia vín.

Podujatia v obci:

Členovia